LITURGICKÝ KALENDÁŘ TÝDNE

Neděle 21. 4.:
4. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (Neděle Dobrého pastýře)
Den modliteb za nová duchovní povolání

Úterý 23. 4.:
SVÁTEK SV. VOJTĚCHA, BISKUPA  A MUČEDNÍKA, HLAVNÍHO PATRONA PRAŽSKÉ ARCIDIEÉZE. Narodil se kolem roku 956 na hradě Libici. Pocházel z českého knížecího rodu Slavníkovců. Roku 983 se stal pražským biskupem. Roku 996 odešel hlásat evangelium pohanským Prusům, kde byl 22. dubna 997 umučen.

Čtvrtek 25. 4.:
SVÁTEK SV. MARKA, EVANGELISTY. Doprovázel sv. Pavla, apoštola na jeho první apoštolské cestě. Napsal evangelium podle hlásání sv. Petra, apoštola. Zemřel mučednickou smrtí v Alexandrii.

Neděle 28. 4.:
5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Pondělí 29. 4.:
SVÁTEK SV. KATEŘINY SIENSKÉ, PANNY A UČITELKY CÍRKVE, PATRONKY EVROPY. Narodila se 25. března 1347 v Sieně v Itálii. Zasloužila se o návrat papeže z Avignonu do Říma v roce 1377. Zemřela 29. dubna 1380 v Římě. V roce 1461 byla prohlášena za svatou a roku 1970 za učitelku církve. Papež sv. Jan Pavel II. ji 1. října 1999 prohlásil za spolupatronku Evropy.

Středa 1. 5.:
Památka sv. Josefa Dělníka. První máj, slavený jako den práce je od roku 1955 postaven pod ochranu sv. Josefa.

Čtvrtek 2. 5.:
Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve. Narodil se kolem roku 295 v Alexandrii v Egyptě. Jako alexandrijský patriarcha statečně a vytrvale hájil víru v Kristovo božství, proti bludaře Aria. Šikanovány ze strany císaře žil mimo diecézi 20 let na vyhnanství. Zemřel 2. května 373 v Alexandrii.
PRVNÍ ČTVRTEK V MĚSÍCI

Pátek 3. 5.:
SVÁTEK SV. FILIPA A JAKUBA, APOŠTOLŮ. Filip pocházel z Betsaidy a patřil mezi učedníky Jana Křtitele. Byl jedním z prvních, kdo šli za Ježíšem. Jakub, syn Alfeův, je rovněž jedním z apoštolů. Byl prvním představeným křesťanské obce v Jeruzalémě, a autorem jedne z epištol. Roku 62 byl ukamenován na popud velekněze Annáše II. Svátek apoštolů se slaví od roku 570.
PRVNÍ PÁTEK V MĚSÍCI

Sobota 4. 5.:
Památka sv. Florána, mučedníka.
Narodil se kolem roku 250. Byl zatčen císaře Diokleciána za pomoc pronásledováným křesťanům a umočen 4. května 304 v Lorch (okolí dnešního Lince). Nad jeho hrobem byl v 6. století vystavěn augustiniánský klášter.
PRVNÍ SOBOTA V MĚSÍCI

Neděle 5. 5.: