LITURGICKÝ KALENDÁŘ TÝDNE

Neděle 27. 10.:
30. NEDĚLE V MEZIDOBÍ (farnost Čeladná)
SLAVNOST VÝROČÍ POSVĚCENÍ KOSTELŮ (farnost Kunčice p/O.)

Pondělí 28. 10.:
SVÁTEK SV. ŠIMONA A JUDY, APOŠTOLŮ. Šimon, zvaný Horlivec nebo Kananejský je jedním z dvanácti apoštolů. Předpokládá se, že byl po smrtí apoštola Jakuba Mladšího jeruzalémský biskup. Juda nebo Tadeaš byl podle starobylé tradice považován za bratra apoštola Jakuba Mladšího a za autora jednoho z listů zařazených mezi knihy Nového zákona. Oba položili život pravděpodobně v Persii. Jejich ostatky jsou dnes uloženy ve svatopetrské bazilice ve Vatikánu.

Úterý 29. 10.:
Památka bl. Marie Restituty Kafkové, panny a mučednice. Narodila se 1. května 1894 v Brně-Husovicích. V roce 1914 vstoupila ve Vídni k farntiškánkám. Před svým zatčením v roce 1942 působila jako hlavní sestra v nemocnici v Modlingu u Vídně. Pro věrnost svému svědomí, nezlomnou statečnost víry za své přiznání se ke svobodnému Rakousku dne 30. března 1943 byla ve Vídni sťata.

Pátek 1. 11.:
SLAVNOST VŠECH SVATÝCH

PRVNÍ PÁTEK V MĚSÍCI

Sobota 2. 11.:
Vzpomínka na všechny věrné zemřelé. Modlitba za zemřelé patří k nejstarší křesťanské tradici. Její slavení zavedl sv. Odilo, benediktinský opat z Cluny v roce 998.

PRVNÍ SOBOTA V MĚSÍCI

Neděle 3. 11.: