V ZIMNÍM OBDOBÍ 2019/2020

farní kostel Čeladná - Út, St, Čt a So v 17.00 h., Ne 8.00 h.

farní kostel v Kunčicích pod Ondřejníkem - Pá v 16.15 h., Ne 9.30 h.

"Ruský" kostel v Kunčicích pod Ondřejníkem - Ne 10.45 h.

1989 - 2019

SV. ANEŽKA PŘEMYSLOVNÁ

/.../ V letošním roce, si budeme připomínat třicáté výročí od chvíle, kdy papež sv. Jan Pavel II., blahé pamětí, ve vatikánské Bazilice sv. Petra slavnostně prohlásil Anežku Přemyslovnou za svatou. Stalo se tak 12. listopadu 1989 a za několik dnů poté se v naší zemi zhroutila komunistická diktatura /.../. Církev v naší vlasti si chce připomenout onen rok a připravit se na něj, ale nejenom to. Myslíme si, že osobnost svaté Anežky České se netýká pouze jedné kapitoly českých středověkých dějin a listopadových událostí roku 1989. Jsme přesvědčení o tom, že svatá Anežka je velmi blízká také dnešnímu člověku /.../. Proto jsme založili internetové stránky www.svanezkaceska.cz, aby se staly jakousi informační platformou pro všechno, co souvisí se svatou Anežkou /.../, a tím abychom ji dovolili vstoupit do našich životů, aby nás doprovázela na naší životní pouti; a abychom s její pomoci št'astně dosáhli nebeského království.

Nad projektem převzali záštitu:

J.Em. Dominik kard. Duka OP

arcibiskup pražský a primas český

Mons. prof. PhDr. Petr Pit'ha, DrSc., Dr. h. c.

probošt Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském

J.M. Mgr. PharmDr. Josef Šedivý O.Cr.

generál a velmistr Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

-------------------------------------------------------

POUT' V DUCHU POKÁNÍ, SMÍRU A NÁVRATU KE KŘEST'ANSKÝM KOŘENŮM

ŘÍM 11.-13. 11. 2019

Pozvání českých a moravských biskupů na pout' do Říma

----------------------------------------------------

NOVÉNA k národní pouti do Říma 2.-10. 11. 2019

---------------------------------------------------

Ve farnosti Čeladná na liturgickou památku sv. Anežky České ve středu 13. listpadu po mši sv. bude se modlit k Bohu za naší vlast

--------------------------------------------------

V sobotu 16. listopadu v 10.00 hod. bude v katedrále sv. Víta v Praze mše sv. u příležitosti 30. výročí pádu komunistické diktatury. Hlavním celebrantem bude emeritní krakovský arcibiskup Stanislav kardinál Diviš. Tuto bohoslužbu bude přenášet Česká televize

V pondělí 11. listopadu pamatujme v modlitbách na
otec biskupa Martina, který má svůj Svátek

SVĚTOVÝ DEN CHUDÝCH

V závěru Svatého roku milosrdenství (2016) papež František vyhlásil Světový den chudých. Ten první se konal 19. listopadu 2017, letošní připadá na neděli 17. listopadu. Přáním Svatého otce je, abychom se stali více lidmi evangelia a přinášeli skrze konkrétní skutky lásky požehnání potřebným lidem, kteří žijí vedle nás. Proto od pondělí 11. až do neděle 17. listopadu bude probíhat ve farnosti POTRAVINOVÁ SBÍRKA.

1. Ve farnosti Čeladná "potraviny" a "drogerie" můžete donest do kostela nebo do vestibulu obecního úřadu na Čeladné.
  2. Ve farnosti Kunčice pod Ondřejníkem „potraviny“ a „drogerie“ a „sponzorské dary“, za které zakoupíme jídlo pro nejmenší můžete donest na faru k otci Slávkovi dopoledne od 8.00 do 10.00 hod a odpoledne od 16.00 do 18.00 hod.

Tyto dary za farnost a obec předáme Charitě Frenštát pod Radhoštěm. Předem děkujeme.

V sobotu 23. listopadu 2019 na faře v Kunčicích pod Ondřejníkem od 9.00 hod. se bude opět konat dobročinný bazárek pro "MARY'S MEALS", na který jste srdečně zváni.

Když se řekne „LUBOMÍR BRABEC“, vybaví se všem nejen umělec s kytarou, která ho provázela a provází úplně všude - i za polárním kruhem, ale i člověk s dobrým srdcem, který se nebojí pomáhat tam, kde je potřeba. Tento český kytarový virtuóz se vám představí 11. prosince od 19 hod. ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého na Čeladné. Nebudou chybět děti z Dětského domova Čeladná a žáci ze ZŠ Čeladná.

Svou účastí podpoříte děti z Dětského domova Čeladná.

NÁKUP VSTUPENEK

EKONOMICKÁ RADA FARNOSTI

Ekonomická rada farnosti Kunčice pod Ondřejníkem na svém zasedání v pátek 15. února schvalila pořízení nových lavic do farního kostela sv. Maří Magdaelény v Kunčicích pod Ondřejníkem. Cena lavic činí 1.265.000,-Kč. Obec na tento cíl v roce 2018 schvalila 250.000 korun. Zbývající částka je už na samotné farnosti.

Kdo by chtěl podpořit sponzorským darem tento projekt budeme rádi. Potvrzení o daru pro Finanční úřad Vám pošleme a předem už děkujeme !

číslo bankovního účtu: 8842361001/5500

Architektonický návrh lavic do farního kostela

Obecní Noviny KpO 10-2019

KTEŘÍ HLEDAJÍ SVÉ POVOLÁNÍ

Papež Lev XIII. (1810-1903) nařidil po tiché mši sv. modlitbu k archandělovi Michaelovi, aby svrhl do pekel zlého ducha. Při promluvě k Regina coeli 24. dubna 1994 vyzval papež sv. Jan Pavel II. (1920-2005) své poslucháče, aby nikdy nezapominali modlit se tuto prosbu ke Knížeti nebeských vojsk.